Home Politik 46 VIKTIMAT E AKSIDENTIT NË BULLGARI JANË SHQIPTARË NGA MAQEDONIA E VERIUT

46 VIKTIMAT E AKSIDENTIT NË BULLGARI JANË SHQIPTARË NGA MAQEDONIA E VERIUT

417
0

46 personat e vdekur në aksidentin e autobusit në Bullgari janë shqiptarë të Maqedonisë Veriore, përcjell Insajderi.com.

“Dhimbje e madhe për 45 jetët e humbura të shqiptarëve nga Maqedonia e Veriut gjatë aksidentit tragjik në Bullgari. Ngushëllimet më të sinqerta familjeve të viktimave dhe shërim të shpejtë të plagosurve. Shqipëria është pranë Maqedonisë së Veriut dhe popullit të saj në këtë moment të vështirë!”, shkroi Xhaçka

(Visited 280 times, 1 visits today)
Vorheriger ArtikelSeriali Deti i zi Episodi 53 (Live ) E Premte 19.11.2021
Nächster ArtikelDritte Kandidatur im dritten Jahr – Friedrich Merz: “Hat etwas Irrationales”

HINTERLASSE EINE ANTWORT

Please enter your comment!
Please enter your name here